Zdobądź stypendium na III i IV rok

Stypendium
im. Profesora Bronisława Geremka

Kto może aplikować o stypendium im. Profesora Bronisława Geremka?

Program Stypendialny im. Profesora Bronisława Geremka, skierowany jest do wszystkich stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych (objętych programem podczas I roku studiów), którzy:

  • studiują stacjonarnie na polskiej akademickiej uczelni publicznej;

  • w roku ogłoszenia rekrutacji rozpoczną III lub IV rok jednolitych studiów magisterskich, lub studiów I stopnia albo I rok studiów II stopnia;

  • studiują po raz pierwszy na danym roku studiów;

  • w dotychczasowym toku studiów osiągnęli średnią nie niższą, niż 4,0.

Na minimalną średnią ocen uprawniającą do udziału w rekrutacji składa się średnia arytmetyczna ze wszystkich ocen uzyskanych z egzaminów i zaliczeń podczas wszystkich lat studiów poprzedzających udział w rekrutacji. Przy obliczeniu średniej nie będą brane pod uwagę oceny z wychowania fizycznego, lektoratów, praktyk i ćwiczeń terenowych oraz szkolenia BHP i szkolenia bibliotecznego.

  • realizują studia w zakresie następujących dyscyplin:

    • historia;

    • nauki o polityce i administracji;

    • filozofia;

    • psychologia;

    • nauki socjologiczne;

    • nauki o komunikacji społecznej i mediach.

TUTAJ możesz sprawdzić, do jakiej dyscypliny naukowej przyporządkowany jest realizowany przez Ciebie kierunek.

  • przygotują esej dotyczący jednego z trzech obszarów tematycznych:

    1. Polityka zagraniczna Polski po 1989 roku;

    2. Polska w Unii Europejskiej;

    3. Opozycja demokratyczna w PRL i okres transformacji ustrojowej po 1989 roku.

  • uzyskają zaliczenie roku poprzedzającego przyznanie stypendium bez wpisów warunkowych.

Dodatkowo stypendyści pomostowi ubiegający się o przyznanie stypendium powinni wykazać się zaangażowaniem społecznym w projekty społeczne realizowane lub akredytowane przez FEP.

Szczegółowe informacje znajdziesz w regulaminie.

Fundatorem stypendiów jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program jest realizowany przy współpracy Fundacji Centrum im. Profesora Bronisława Geremka. Eseje w konkursie 2023/2024 zostały sprawdzone w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl.

Jak aplikować?
  1. Zapoznaj się z regulaminem i wykazem niezbędnych dokumentów.
  2. Sprawdź TUTAJ, do jakiej dyscypliny przyporządkowany jest studiowany przez Ciebie kierunek.
  3. Jeśli spełniasz warunki, złóż wniosek online wraz z załącznikami (wniosek można złożyć nawet, gdy nie masz jeszcze wszystkich wymaganych załączników).

Na etapie składania wniosku wymagane jest dołączenie eseju.

APLIKUJ

Po zamknięciu aplikacji online nie ma możliwości złożenia wniosku. Możesz jedynie uzupełnić brakujące załączniki w terminie określonym w terminarzu.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie elektronicznie, wszystkie dokumenty składane są tylko w trybie online. Nie ma konieczności przesyłania wydrukowanych wniosków ani załączników do siedziby Fundacji.

Po zakończeniu procedury kwalifikacyjnej lista studentów, którzy otrzymają stypendium im. Prof. Bronisława Geremka, zostanie ogłoszona w części  Wyniki rekrutacji.

Terminarz

Terminarz Konkursu o stypendia im. Profesora Bronisława Geremka na rok akademicki 2024/2025:


15 lipca 2024 r. – ogłoszenie Programu i uruchomienie aplikacji on-line.

9 września 2024 r. godz. 16.00 – zamknięcie aplikacji on-line (po tym terminie nie będzie można złożyć wniosku i dołączyć eseju!).

do 17 września 2024 r. – ostateczny termin dołączenia załączników z uczelni do wniosku złożonego w aplikacji on-line.

koniec października 2024 r. – ogłoszenie listy stypendystów na stronie Programu.

Oficjalna informacja o przyznanym stypendium zostanie wysłana drogą mailową do każdego stypendysty, którego nazwisko znalazło się na liście. W wiadomości podany będzie opis formalności, których należy dopełnić.

połowa listopada 2024 r. – termin odsyłania dokumentów udostępnionych stypendystom przez FEP. Informację o dokładnej dacie przesłania do FEP zamieścimy w mailu, w aktualnościach na stronie PSP  oraz na Facebooku.

do 12 marca 2025 r. – termin przesyłania do Fundacji potwierdzeń zaliczenia semestru zimowego.

do 15 sierpnia 2025 r. – termin przesyłania do Fundacji potwierdzeń (lub sprawozdań) zrealizowania aktywności społecznej w ramach projektów FEP.

do 15 września 2025 r. – termin przesyłania dokumentów potwierdzających zaliczenie roku studiów – dotyczy wyłącznie osób, które podpisały zobowiązania po semestrze zimowym studiów.

Terminarz może ulec zmianie.

Regulaminy

skan poświadczonego przez dziekanat lub biuro obsługi studenta wyciągu z postępu na studiach, zawierający oceny z egzaminów i zaliczeń oraz adnotację o zaliczeniu roku studiów poprzedzającego przyznanie stypendium;

w przypadku braku adnotacji o zaliczeniu roku na wyciągu z postępu w studiach, dołącz dodatkowo zaświadczenie o zaliczeniu roku poprzedzającego przyznanie stypendium;

jeśli ubiegasz się o stypendium na pierwszy semestr I roku studiów II stopnia, dołącz jako załącznik decyzję o przyjęciu na studia II stopnia;

esej (dowiedz się, co wziąć pod uwagę pisząc esej) dołączony do wniosku online jako załącznik. Esej musi być dołączony do wniosku w momencie jego składania! Nie ma możliwości dołączenia go po terminie zamknięcia aplikacji online.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie elektronicznie, wszystkie dokumenty składane są tylko w trybie online. Nie ma konieczności przesyłania wydrukowanych wniosków ani załączników do siedziby Fundacji.

Kontakt

Dr Katarzyna Ciach
specjalistka ds. programów (dostępna w pon., wt., czw.)

Email: styp_III_IV_rok@stypendiapomostowe.pl
(prosimy o podpisanie wiadomości imieniem i nazwiskiem)

Tel: 42 632 59 91, 42 631 95 58

Adres korespondencyjny:
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
ul. Sterlinga 27/29
90-212 Łódź

Działaj Społecznie

Wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Nie wszyscy mamy jednak takie same możliwości doświadczania go. Problemy społeczne, brak dostępu do rzetelnej wiedzy o możliwościach rozwoju czy wykluczenie komunikacyjne sprawiają, że niektórzy nie mogą korzystać z tego, co świat ma im do zaoferowania. Często nie wiedzą nawet, po co mogliby sięgnąć i o czym mogliby marzyć. Działając społecznie, otwierasz innych na świat. 

I siebie też otwierasz na świat. Na świat innych osób.

Wydarzenia

Autor i Partner Strategiczny:
Partnerzy:

Koalicja Lokalnych
Organizacji Pozarządowych

FR Klemm

Współpraca:
Patroni medialni:
Realizator Programu