2021-04-19

Konferencja Naukowy Start tuż, tuż!

Konferencja „Naukowy Start” w formule online już za kilka dni! Spotykamy się 23 i 24 kwietnia, aby wysłuchać referatów studentów – stypendystów i wolontariuszy oraz wykładów ekspertów.

To już V edycja Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start”, na której spotykają się stypendyści pomostowi i wolontariusze programu Projektor – zainteresowani szeroko pojętym tematem rozwoju naukowego i osobistego.

W programie 4 sesje tematyczne: Medycyna i biologia, Ekonomia i nauki prawne, IT i nauki inżynierskie, Nauki społeczne, w trakcie których 27 studentów zaprezentuje swoje referaty. Wystąpienia z referatami przewidziane są na 15 minut: 10 minut prezentacji + 5 minut dyskusji.

Wysłuchamy również dwóch wystąpień eksperckich: dr hab. Katarzyny Śledziewskiej Jak AI zmienia gospodarkę oraz dr Justyny Pokojskiej Kompetencje przyszłości a rynek pracy. Tradycyjnie odbędzie się również głosowanie na najlepsze wystąpienie studenckie. Odwiedzą nas również przedstawiciele programu Projektor.

Dr hab. Katarzyna Śledziewska, prof. UW

Profesor na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Readie, międzynarodowego ośrodka naukowego zrzeszającego badaczy gospodarki cyfrowej, Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Zespołu Ekspertów Rady Odpowiedzialnego Przywództwa FOB, była również członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji przy Ministerstwie Cyfryzacji. 
W DELab UW pełni funkcję Dyrektor Zarządzającej oraz Kierowniczki Działania II.3.6. POB V „Budowa Impactful Digital Alliance” w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Kieruje także międzynarodowymi projektami naukowymi (m.in. w ramach NGI Forward oraz Horyzont 2020).

dr Justyna Pokojska

Adiunktka na Wydziale Socjologii UW. Koordynatorka Programu „Jobs and Skills for the Future” w DELab UW. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pasjonatka badań terenowych. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół obszaru kompetencji cyfrowych i nowych zawodów przyszłości.
Od 2015 roku związana z DELab UW, w ramach którego realizuje projekty dla partnerów z otoczenia społeczno-gospodarczego, łącząc wiedzę akademicką z podejściem biznesowym. Gospodyni audycji „Efekt Sieci” w Radiu Kampus, w której rozmawia o transformacji cyfrowej i jej konsekwencjach dla rynku pracy, relacji międzyludzkich i kondycji jednostki w świecie nowych wyzwań technologicznych. Stała gościni audycji radiowych (m.in. TOK FM, Radio Nowy Świat, Radio Zet, Czwórka, Polskie Radio), autorka w dziale Opinie Magazynu Forbes.

📌 WAŻNA INFORMACJA! Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają od nas do czwartku (22.04) mail z linkiem do wydarzenia.

Mamy jeszcze kilkanaście miejsc dla słuchaczy – jeśli chcielibyście dołączyć – zapraszamy! Napiszcie do nas na adres konferencja@fep.lodz.pl do czwartku, 22.04.

Pełen program konferencji do pobrania TUTAJ.

Planujemy, wzorem poprzednich lat, wydanie publikacji pokonferencyjnej. O szczegółach będziemy informować prelegentów po zakończeniu konferencji.

Do zobaczenia na konferencji!

Fundatorem wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, organizatorem: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Autor i Partner Strategiczny:
Partnerzy:

Koalicja Lokalnych
Organizacji Pozarządowych

FR Klemm

Współpraca:
Patroni medialni:
Realizator Programu