Konferencja jest okazją do spotkania się stypendystów pomostowych oraz wolontariuszy Programu PROJEKTOR, którzy na co dzień mieszkają w różnych częściach Polski i nawiązania wielu cennych kontaktów.
Udział w Konferencji Naukowy Start
Konferencja odbywa się co roku na wiosnę, stacjonarnie w Łodzi. Udział w niej jest bezpłatny. Osobom przyjezdnym, Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości gwarantuje nocleg i wyżywienie.
Studenci mogą wziąć udział w wydarzeniu w formie czynnej (z referatem) lub biernej (jako słuchacze).
—
Konferencje finansowane są przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Organizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości we współpracy ze Stypendystami Programu Stypendiów Pomostowych
i Wolontariuszami programu PROJEKTOR.
W 2024 roku Konferencja „Naukowy Start” odbędzie się 24-25 maja w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Łódzkiego Orientarium w Łodzi.
Aby wziąć udział w Konferencji „Naukowy Start” wypełnij formularz.
Zapisz sięZapisy na konferencję dla uczestników biernych (słuchaczy) trwają do 15 marca 2024 r. Na abstrakty referatów od uczestników czynnych, czekamy do 15 marca 2024 r.
Konferencja „Naukowy Start” organizowana jest od 2013 roku. Dotychczas odbyło się VII edycji:
I Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Młodych Naukowców „Naukowy Start” odbyła się 17-18 czerwca 2013 roku w Łodzi.
Konferencja została zorganizowana z inicjatywy stypendystów Programu Stypendiów Pomostowych. Wzięło w niej udział 45 osób: stypendyści pomostowi, przedstawiciele organizatorów i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Uniwersytetu Łódzkiego – partnera wydarzenia.
Wygłoszono 19 referatów, m. in. z dziedziny: chemii, energetyki, prawa, finansów, literatury i marketingu. Wśród stypendystów przeprowadzony został konkurs na najlepszą prezentację, w wyniku którego 3 osoby otrzymały nagrody rzeczowe. Referaty prezentowane podczas konferencji, opublikowane zostały jesienią 2013 roku, w samodzielnym wydawnictwie pokonferencyjnym.
Poza prezentacjami stypendystów, podczas konferencji referaty wygłosili przedstawiciele środowiska naukowego łódzkich uczelni. Odbyły się także warsztaty, mające na celu wzbogacenie umiejętności autorów w przygotowaniu prac naukowych oraz prezentacji wyników badań.
Przeczytaj relację z Konferencji
II Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Młodych Naukowców „Naukowy Start”. Droga do rozwoju” odbyła się 3-4 czerwca 2016 roku w Łodzi.
Konferencja została zorganizowana z inicjatywy i przy pomocy stypendystów pomostowych. Wzięło w niej udział 100 osób, z czego do większości należeli stypendyści i absolwenci Programu Stypendiów Pomostowych.
Wygłoszono 19 referatów, m.in. z zakresu nauk humanistycznych, prawnych, psychologii, nauk ekonomicznych. Pierwszego dnia konferencji odbył się panel ekspercki w którym udział wzięli:
dr Katarzyna Maniszewska, prof. dr hab. Marek Wroński i prof. dr hab. Ryszard Kleszcz.
Poza prezentacjami stypendystów, podczas konferencji odbyły się dwa warsztaty: dotyczące stylu wypowiedzi naukowej prowadzone przez dr Aleksandrę Pawlik; o urzeczywistnianiu pomysłów, prowadzone przez Kamila Bąbla. Oprócz tego, uczestnicy spotkali się z wolontariuszami Programu PROJEKTOR.
Referaty prezentowane podczas konferencji, opublikowano w samodzielnym wydawnictwie pokonferencyjnym.
Przeczytaj relację z Konferencji
III Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” odbyła się 1-2 czerwca 2018 roku w Łodzi.
W wydarzeniu wzięło udział 90 osób, w tym stypendyści pomostowi i wolontariusze Programu PROJEKTOR.
Wygłoszono 35 referatów, m.in. z zakresu nauk humanistycznych, prawnych, psychologii, nauk ekonomicznych. W tej edycji pojawiła się również sesja poświęcona wolontariatowi. Wśród stypendystów przeprowadzony został konkurs na najlepszą prezentację, w wyniku którego 4 osoby otrzymały nagrody.
Referaty prezentowane podczas konferencji, opublikowane zostały w samodzielnym wydawnictwie pokonferencyjnym.
Przeczytaj relację z Konferencji
IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” odbyła się 5-7 czerwca 2019 roku w Łodzi.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 90 stypendystów pomostowych i wolontariuszy Programu PROJEKTOR. W odróżnieniu od poprzednich lat, IV Konferencja „Naukowy Start” trwała 3 dni, w trakcie których odbyły się m.in.: debata „Co nam zostało z tych dat” z udziałem prof. Tomasza Szapiro i stypendystów oraz absolwentów programu; trzy wykłady eksperckie, wygłoszone przez dr Aleksandra Gemela, prof. Marka Wrońskiego, Dagmary Pakulskiej; warsztat „Przygotowanie prac naukowych” z dr Agnieszką Garcarek-Sikorską; spotkanie z wolontariuszami programu PROJEKTOR.
Wygłoszono 42 referaty, m.in. w tematach technologii przyszłości, mediów, marketingu, medycyny i zdrowia, psychologii, socjologii, ekonomii i zarządzania oraz różnych oblicz innowacyjności.
Referaty prezentowane podczas konferencji, opublikowane zostały w samodzielnym wydawnictwie pokonferencyjnym.
Przeczytaj relację z Konferencji
V Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” odbyła się 23-24 kwietnia 2021 roku w formule online.
W wydarzeniu wzięło udział około 90 stypendystów pomostowych i wolontariuszy Programu PROJEKTOR. Ze względu na trwającą pandemię, konferencja odbyła się online na platformie Zoom. Uczestnicy wysłuchali dwóch wystąpień eksperckich, dr hab. Katarzyny śledziewskiej „Jak AI zmienia gospodarkę” oraz dr Justyny Pokojskiej „Kompetencje przyszłości a rynek pracy”.
Wygłoszono 27 referatów m.in. w tematach ekonomii i nauk prawnych, IT, nauk inżynierskich, medycyny, biologii, a także nauk społecznych. Wśród stypendystów przeprowadzony został konkurs na najlepszą prezentację, w wyniku którego 3 osoby otrzymały nagrody rzeczowe.
Przeczytaj relację z Konferencji
VI Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” odbyła się 12-13 maja 2022 roku w formule online.
W wydarzeniu wzięli udział stypendyści pomostowi i wolontariusze Programu PROJEKTOR. Ze względu na trwającą pandemię, konferencja odbyła się online na platformie Zoom. Uczestnicy wysłuchali wystąpienia eksperckiego Pana Macieja Sopyło „Krytyczne myślenie jako kompetencja przyszłości i remedium na wyzwania XXI wieku”, a także wzięli udział w warsztacie „Dezinformacja i fake news – jak sobie z nimi radzić?” przeprowadzonym przez dr Aleksandrę Monkos.
Wygłoszono 22 referaty m.in. w tematach gospodarczych, technicznych, technologicznych, społecznych, medycznych oraz cyfrowych. Wśród stypendystów przeprowadzony został konkurs na najlepszą prezentację, w wyniku którego 3 osoby otrzymały nagrody rzeczowe.
VII Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Stypendystów Pomostowych „Naukowy Start” odbyła się 18-19 maja 2023 roku w Łodzi.
W wydarzeniu wzięli udział stypendyści pomostowi i wolontariusze Programu PROJEKTOR. Wykład ekspercki „Dlaczego higiena cyfrowa może przesądzić o twojej przyszłości?” wygłosiła Pani Magdalena Bigaj.
Wygłoszono 26 referatów m.in. o historii, działalności społecznej, wolontariacie i popkulturze. Wśród stypendystów przeprowadzony został konkurs na najlepszą prezentację, w wyniku którego 3 osoby otrzymały nagrody rzeczowe.
Anna Wiśniewska,
specjalistka ds. programów
Email: konferencja@fundacjafep.pl
Tel: 42 632 59 91, 42 631 95 58
Tel. Kom.: 789 204 896
Adres korespondencyjny:
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości
ul. Sterlinga 27/29
90-212 Łódź