2020-12-02

Środy w sieci – jak uczyć się zdalnie i nie zwariować?

Drodzy Stypendyści!

Dzisiaj będzie szybko i konkretnie, dokładnie tak, jak powinna wyglądać nauka zdalna 😉 Mamy dla Was kilka linków z poradami i aplikacjami, które ułatwią i uczynią bardziej owocną Waszą pracę online.

3 przydatne artykuły z podpowiedziami

Na początek polecamy artykuł z bloga Sektor 3.0 z cennymi poradami, jak poradzić sobie z codzienną pokusą ciągłego sprawdzania Facebooka, Instagrama oraz innych aplikacji, którym nie możemy się oprzeć. O cyfrowej higienie i łatwym zapanowaniu nad telefonem przeczytacie więcej tutaj – na blogu Sektor 3.0.
Nie dajmy się pochłonąć Facebookowi 😉

Jeśli temat Was interesuje – polecamy kolejny artykuł Filipa Żyro, tym razem na ngo.pl z poradami na temat tego jak i kiedy jesteśmy najbardziej efektywni, jak się dobrze organizować oraz kilka przydatnych aplikacji ułatwiających pracę czy naukę przy ciągłej pokusie śledzenia co nowego w Internecie.

Jeśli chcecie usprawnić pisanie prac, edytowanie dokumentów – warto spojrzeć w małą ściągę… Praca na komputerze (w Wordzie i nie tylko) staje się szybsza i przyjemniejsza, jeżeli znamy przydatne skróty klawiaturowe! W artykule znajdziecie też podpowiedzi jak usprawnić pisanie na komputerze.

A może by tak zamknąć telefon?

Próbujesz skupić się na zajęciach, ale Twój telefon wiecznie Cię kusi portalami społecznościowymi, grami i nie wiadomo czym jeszcze? A może by tak zamknąć go w skrzynce, która otworzy się dopiero po jakimś czasie? Dla osób z zacięciem majsterkowicza – instrukcja, jak stworzyć pudełko z zamkiem czasowym!

Dwie aplikacje i drzemka kofeinowa

Na koniec dwie aplikacje na telefon, które uporządkują i ułatwią Wam wykonywanie codziennych obowiązków. Pierwsza to Google Keep, a druga to Focus To-Do. Każda dysponuje innymi ciekawymi opcjami, wybierzcie swoją!

I prawie byśmy zapomnieli… jeszcze ciekawostka! W przerwie między zajęciami dobrze jest sobie uciąć drzemkę kofeinową. U Kasi Gandor na YT znajdziecie informacje co to takiego, jak do niej podejść (taktyka!) i dlaczego jest skuteczna.

Pozostańcie zdrowi i miłej nauki! 😉

Autor i Partner Strategiczny:
Partnerzy:

Koalicja Lokalnych
Organizacji Pozarządowych

FR Klemm

Współpraca:
Patroni medialni:
Realizator Programu