Rozpoczęła się rekrutacja do prestiżowego programu stażowego dla polskich studentów, Transatlantic Future Leaders Forum. Na najzdolniejszych czekają staże w Kongresie USA. Rekrutacja trwa do 16 marca 2025 r.
Dla kogo?
W programie mogą wziąć udział studenci (studiujący zarówno w kraju, jak i za granicą) z polskim obywatelstwem, którzy nie ukończyli 26 roku życia (data urodzenia po 1 stycznia 1998 roku). Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie; dobrze by byli proaktywni i posiadali historię zaangażowania w inicjatywy poza uczelnią. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w organizacjach pozarządowych.
W ramach bezpłatnego stażu fundacja Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) przyznaje każdemu z wybranych kandydatów stypendium pokrywające główne koszty uczestnictwa w programie, takich jak loty, uzyskanie wizy i zakwaterowanie. Staże w Kongresie USA trwają od 6 do 8 tygodni; zwykle zaczynają się w sierpniu i trwają do października.
Rekrutacja
Po przejściu pierwszego etapu, którym jest aplikacja online, 40 najlepszych aplikantów weźmie udział w Assessment Centre 19-20 kwietnia 2025 r., podczas którego rozwiążą zadanie grupowe (po angielsku) i odbędą indywidualne rozmowy z komisją złożoną z przedstawicieli TFLF oraz Partnerów programu. Profile czołowych kandydatów zostaną następnie wysłane do biur parlamentarnych, które podejmą ostateczną decyzję o tym, kto zostanie wybrany.
Zgłoszenia do programu stażowego przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej TFLF. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 16 marca 2025 r.
O TFLF
Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) to fundacja, dzięki której polscy studenci i studentki mają szansę odbyć sponsorowane praktyki w biurach parlamentarnych w USA. Celem programu jest umożliwienie młodym talentom poznania realiów pracy w biurach legislacyjnych. Integralną częścią programu są również spotkania z liderami opinii pracującymi w think-tankach, NGO, organizacjach międzynarodowych oraz z wysoko postawionymi przedstawicielami biznesu. Poprzez te doświadczenia, uczestnicy zapoznają się ze znaczeniem stosunków transatlantyckich w kontekście relacji Polska-USA, a także szerzej w ramach struktur Unii Europejskiej i NATO.